Feniks on Facebook
Fenix klinika urody
promo
URZĄDZENIA


Hydrafacial to najnowsza technologia w kosmetologii aparatowej, umożliwiająca jednoczesne dokonanie oczyszczenia, nawilżenia oraz odmłodzenia skóry. Hydrodermabrazja, jest to zintegrowany system, łączący bezkryształową mikrodermabrazję przy stosowaniu wielofunkcyjnych substancji aktywnych, zawierających przeciwutleniacze, w połączeniu z próżnią. Dzięki swojej wyjątkowej właściwości, polegającej na zdolności do nawilżania skóry, jest jedynym zabiegiem odmładzającym powierzchnie skóry.

HydraFacial polega na usuwaniu martwych komórek skóry oraz zanieczyszczeń z równoczesnym obmywaniem nowej skóry nawilżającym, nawadniającym i oczyszczającym serum. Mikrodermabrazja wodna może być używana do różnego typu zabiegów złuszczających, w zależności od zastosowanej substancji czynnej, która pod dużym ciśnieniem przedostaje się do głębokich warstw naskórka. Terapia ma działanie łagodzące, odświeżające, nie prowadzi do podrażnień, a jej efekty są widoczne natychmiast.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu:
głębokie oczyszczenie skóry bez skutków ubocznych dla każdego typu cery
dwa zabiegi w jednym: złuszczanie i peeling chemiczny, gwarancja lepszego rezultatu
zmiękczanie sebum, zanieczyszczeń i usuwanie martwego naskórka podczas peelingu
szybko widoczny efekt odmłodzenia skóry
łagodząco – kojący efekt na powierzchni skóry

Wskazania do zabiegu:
poprawić nawilżenie skóry
złuszczyć zrogowaciały naskórek
oczyścić skórę z serum i zanieczyszczeń
odżywić i wygładzić skórę oraz dostarczyć jej niezbędnych składników aktywnych
przyspieszyć regenerację naskórka (TNS)
zredukować zmarszczki oraz zapobiec pojawieniu się nowych
poprawić jędrność i elastyczność skór

Substancje aktywne dobierane są pod względem potrzeb skóry pacjenta:

ACTIV-4
Serum activ-4 głęboko oczyszcza skórę, jednocześnie zmiękczając sebum i zanieczyszczenia, co pomaga w mechanicznym złuszczaniu naskórka. Nawilża miejscowo skórę, co pozwala na wygładzenie i usunięcie zmarszczek. Odpowiedni skład i konsystencja tego serum pozwala na uzyskanie znakomitych efektów.

BETA-HD
Wielofunkcyjna formuła substancji aktywnych dla tłustej, trądzikowej skóry. W trakcie głębokiego oczyszczania substancje AHA zmiękczają sebum i zanieczyszczenia, co ułatwia złuszczanie mechaniczne martwego naskórka. Dodatkowe substancje mocno nawilżają skórę, specjalna formuła umożliwia pozostawanie substancji aktywnych na skórze przez długi okres, co wzmaga ich działanie. Idealna formuła w terapii wybielania i rozjaśniania skóry w hiperpigmentozie spowodowanej nadmierną ekspozycją na słońcu.

Peeling Glikolowo-salicylowy Glysal
Peeling chemiczny został połączony z mechaniczną eksfoliacją w celu uzyskania niespotykanego dotąd rezultatu, bez efektów ubocznych charakterystycznych dla klasycznych zabiegów wykonywanych oddzielnie. Nowatorskie rozwiązanie technologiczne umożliwia połączenie w jednym zabiegu dwóch procedur: mechanicznego złuszczania i peelingu chemicznego. Pozwala to na osiągnięcie niespotykanego dotychczas efektu.

ANTIOX-6
Hybrydowy kompleks substancji aktywnych składający się z kwasu hialuronowego, stabilnych form witamin A i E oraz wyciągu z białej herbaty pozwala zwalczać wolne rodniki z jednoczesnym głębokim nawilżaniem. Idealne rozwiązanie dla potrzeb suchej skóry w celu nawilżania twarzy lub jako osobna terapia do całościowego nawilżania i ochrony skóry. Specjalna formuła uwalniania substancji aktywnych umożliwia wnikanie ich w głąb skóry dając efekt odmładzania i rozjaśniania dla wszystkich typów skóry.

DermaBuilder
Wysoce skuteczny kompleks peptydowy zapewniający widoczny efekt odmłodzenia dla każdego typu skóry. Zabieg stymulujący proces neokolagenezy czyli tworzenia nowego kolagenu prowadzący do poprawy struktury skóry. Opatentowana formuła substancji aktywnych w swoim składzie posiada rewolucyjny kompleks peptydowy. Serum odżywia, wzmacnia i wygładza skórę, poprawia jej jędrność i elastyczność oraz redukuje zmarszczki oraz zapobiega pojawianiu się nowych Dermabuilder daje efekt wygładzenia zmarszczek podobny do działania toksyny botulinowej Botox.

ANTIOX+
- Innowacyjna formuła TonePerfect – przyczynia się do normalizacji melanogenezy, zapobiegając tworzeniu się przebarwień; błyskawicznie napina i ujędrnia skórę, nadając jej zdrowy wygląd. Wyraźny efekt uzyskuje się dzięki działaniu całego kompleksu przeciwutleniaczy, zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się skóry, zapewniających efekt rozświetlający oraz wzmacniający ścianki naczyń krwionośnych. Składniki aktywne oraz kwas hialuronowy zawarty w serum przywracają równowagę nawilżenia skóry i poprawiają jej elastyczność.


Zabieg karboksyterapii polega na kontrolowanym podaniu dwutlenku węgla śródskórnie przy pomocy mikroiniekcji. Zabieg ten, jest wykonywany w celu: ujędrnienia wiotkiej skóry, jej dotlenienia i odżywienia – karboksyterapia pobudza produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny i reguluje mikrokrążenie zwiększając jednocześnie komórkom skóry dostęp do tlenu i substancji odżywczych. Wskazania : brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi, opadające powieki,ciemne kręgi pod oczami. Zabieg karboksyterapii może być wykonywany jako samodzielna kuracja lub łączony z wieloma zabiegami medycznymi i kosmetologicznymi. Celem ustalenia optymalnych kuracji zalecamy bezpłatną konsultację z kosmetologiem.


Systemy laserowe neodymowo-yagowe Fotona uważane są za złoty standard nieablacyjnych zabiegów estetycznych. Uzyskały one szerokie kliniczne uznanie z uwagi na swoje długoterminowe rezultaty, bezinwazyjny charakter oraz minimalny dyskomfort przy zabiegu. Dają szerokie spektrum możliwości działania i poprawy walorów estetycznych skóry:


Jeden z najmocniejszych zabiegów odmładzających dający maksymalne efekty przy minimalnym dyskomforcie w trakcie jego wykonywania oraz stosunkowo krótkim czasie rekonwalescencji. Oparty jest na absorpcji energii lasera Nd:YAG przez hemoglobinę znajdującą się w głębszych warstwach skóry z jednoczesną częściową koagulacją mikroukładu naczyniowego warstwy brodawkowatej skóry właściwej i uwolnieniu mediatorów zapalnych. Wywołuje to odnowę mikronaczyń oraz stymulację fibroblastów do syntezy i przebudowy kolagenu. Po zabiegu skóra rozpoczyna procesy regeneracyjne i w efekcie staje się gładsza, napięta, poprawa się jej koloryt i zmniejszona zostaje widoczność porów.


Delikatniejszy nieablacyjny zabieg odmładzania skóry właściwej, stymulujący jej naturalne zdolności regeneracyjne poprzez selektywne powodowanie mikrouszkodzeń w przedwcześnie postarzonych częściach skóry i naskórka. Laserowe działanie tworzy trójwymiarową matrycę mikrouszkodzeń indukując naturalną reakcję ich naprawy przez tkanki nieuszkodzone o odnowę skóry przy minimalnym ryzyku. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu może być wykonany makijaż.


Laser Fotona daje możliwość likwidacji drobnych pajączków naczyniowych, naczyniaków oraz teleangiektazji. Energia lasera zabsorbowana przez krew w naczyniu powoduje jego zniszczenie i następnie usunięcie poprzez naturalne mechanizmy gojenia zachodzące w skórze.


Infekcje trądzikowe zwiększają zaopatrzenie w krew uszkodzonego miejsca, powodując efektywną absorpcję energii lasera w zainfekowanym obszarze, gdzie zostaje wytworzone ciepło niszczące bakterie.


Mikrodermabrazja stanowi jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Zabieg znalazł zastosowanie w walce z nadmiernym rogowaceniem naskórka, rozszerzonymi porami i przebarwieniami. Znacznie poprawia funkcjonowanie i wygląd skóry, spłyca blizny.

Wskazania:
skóra szorstka, poszarzała, zmęczona, zanieczyszczona
płytkie blizny, drobne zmarszczki
rogowacenie okołomieszkowe
przebarwienia
rozszerzone pory
nadmierny łojotok

Efekty:
silne złuszczenie martwych komórek naskórka
zmniejszona widoczność porów
likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
ujednolicenie kolorytu skóry
odświeżenie
pobudzenie odnowy komórkowej
zwiększenie absorpcji kosmetyków
wzmocnienie bariery ochronnej skóry

Przeciwwskazania:
trądzik w fazie aktywnej
trądzik różowaty
terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (wskazana co najmniej 3-miesięczna przerwa)
łojotokowe zapalenie skóry
łuszczyca
grzybica
opryszczka
ekspozycja na słońce
zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (wskazana co najmniej 2-miesięczna przerwa)


Peeling kawitacyjny jest zabiegiem polegającym na oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogaconym o mikromasaż. Pozwala na dokładne usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka, nadmiaru sebum, zaskórników oraz bakterii. Wygładza, zmiękcza naskórek, działa kojąco i regenerująco na skórę. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne.
Peeling kawitacyjny wskazany jest dla wszystkich osób, których skóra potrzebuje odświeżenia, wygładzenia, oczyszczenia. Jest szczególnie polecany dla skór wrażliwych, delikatnych i skłonnych do podrażnień. Można go łączyć z dowolnym zabiegiem pielęgnacyjnym.

Wskazania:
zanieczyszczona, szorstka skóra

Efekty:
odblokowanie i oczyszczenie porów
usunięcie zrogowaciałego naskórka
delikatne rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych
stymulacja komórek do naturalnej odnowy

Przeciwwskazania:
trądzik w fazie aktywnej
łojotokowe zapalenie skóry
łuszczyca
grzybica
choroby wirusowe
metalowe implanty
aparat ortodontyczny


eMatrix to jedyne urządzenie dające naturalny efekt silnej, kompleksowej regeneracji skóry, widoczny już po pierwszym zabiegu. Działa jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, oferując istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia, likwidację zmarszczek, blizn i rozstępów, wyrównanie powierzchni i kolorytu skóry. Dzięki wykorzystaniu frakcyjnego bipolarnego prądu o częstotliwości radiowej (RF), następuje silne, punktowe podgrzanie głębszych warstw skóry, z minimalnym uszkodzeniem naskórka. Skóra pobudzona przez ciepło ulega przebudowie, co prowadzi do jej pogrubienia i regeneracji tkanki łącznej oraz realnego odmłodzenia jej wyglądu. eMatrix umożliwia wykonanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów, przy których nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień. Po upływie 12 godzin od zabiegu można wykonać makijaż i wrócić do swoich obowiązków. Zabieg można bezpiecznie wykonać niezależnie od pory roku i karnacji.
Zalecane jest przeprowadzenie serii 3 zabiegów w odstępach 1-2 miesięcznych.

Wskazania:
wiotka skóra
nierówności
blizny
rozstępy
zmarszczki

Efekty:
redukcja zmarszczek
wygojenie miejscowych uszkodzeń
stymulacja miejsc z nimi sąsiadujących do produkcji kolagenu
ujednolicenie kolorytu
ujędrnienie wiotkiej skóry
zwiększenie gęstości
likwidacja rozstępów

Przeciwwskazania:
rozrusznik serca lub inny aktywny implant elektryczny
metalowe implanty oraz wstrzyknięte substancje chemiczne w pobliżu obszaru zabiegowego
rak skóry oraz inny nowotwór złośliwy
ciężki stan ogólny (np. problemy z sercem)
osłabiony układ odpornościowy (AIDS, nosicielstwo wirusa HIV, terapia lekami immunosupresyjnymi)
choroby stymulowane przez ciepło
nieleczone zaburzenia endokrynologiczne (np. cukrzyca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy)
dermatozy w obszarze zabiegowym
skłonność do bliznowców, trudno gojące się rany
delikatna i sucha skóra w obszarze zabiegowym
zaburzenia krzepliwości krwi, terapia antykoagulantami
lifting skóry twarzy lub chirurgia powieki w ostatnim roku poprzedzającym zabieg
dermabrazja skóry twarzy lub inny głęboki peeling chemiczny na trzy miesiące przed zabiegiem
botox, kolagen lub inny wypełniacz wstrzyknięty w obszarze zabiegowym na sześć miesięcy przed zabiegiem
przebyta terapia światłem, prądem RF lub innym urządzeniami trzy miesiące przed zabiegiem
terapia izotretinoiną (np. Accutane) na sześć miesięcy przed zabiegiem
terapia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi na tydzień przed zabiegiem
przebyty zabieg chirurgiczny lub nieleczone pozostałości zabiegów chirurgicznych w obszarze zabiegowym na 6 miesięcy przed zabiegiem
nadmiernie opalona skóra, użycie samoopalacza w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem
ciąża i okres karmienia piersią


EXILIS to przełomowy system do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz odmładzania twarzy! Wykorzystuje rewolucyjną technologię RID (ROZPOZNANIE – IZOLACJA – DEAKTYWACJA) do redukcji obwodu oraz zmiany kształtu problematycznych obszarów ciała, jak również redukuje cellulit. Nagrzewa tkanki poprzez jednolite pobudzenie cząsteczek, w połączeniu z falami ultradźwiękowymi. Zapewnia to efektywne kształtowanie sylwetki poprzez zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej oraz powoduje znaczną poprawę napięcia, sprężystości i tekstury skóry, jednocześnie zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i kontrolę zabiegu dzięki innowacyjnie zaprojektowanym głowicom. W przypadku zabiegów na twarz Exilis wykorzystuje działanie ciepło i fali ultradźwiękowej do rozdzielenia podwójnej spirali kolagenu i indukcji syntezy nowych włókien. Najlepsze efekty już po 4 sesjach zabiegowych.

Wskazania:
nadmiar tkanki tłuszczowej
cellulit
brak jędrności skóry
zmarszczki, wiotka skóra twarzy

Efekty:
gładsza i młodsza w wyglądzie skóra
redukcja zmarszczek i efekt anty-ageing w okolicy ust, czoła, szyi
ujędrnienie skóry, poprawa owalu twarzy
redukcja tkanki tłuszczowej
redukcja obwodu
ujędrnienie wiotkiej skóry

Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
wszczepiony stymulator serca
choroby nerek i wątroby
zaburzenia sercowo-naczyniowe
zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica
choroba nowotworowa


FENIKS Klinika Urody Warszawa