Feniks on Facebook
Fenix klinika urody
promo
ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄCE - WYKORZYSTYWANE URZĄDZENIA


Zabieg karboksyterapii polega na kontrolowanym podaniu dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie, przy pomocy mikroiniekcji. Przy zabiegach na ciało wykorzystywany jest w celu:

- ujędrnienia wiotkiej skóry, jej dotlenienia i odżywienia – karboksyterapia pobudza produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny i reguluje mikrokrążenie zwiększając jednocześnie komórkom skórydostęp do tlenu i substancji odżywczych;

- redukcji cellulitu i miejscowej otyłości – karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe działając na zasadzie urazu mechanicznego, rozszerza naczynia krwionośne, umożliwiając ich efektywniejsze wydalanie, odżywia skórę i wpływa na kurczenie się włókien kolagenowych, powodując że skóra staje się bardziej sprężysta i napięta;

- eliminacji rozstępów i blizn - dwutlenek węgla aplikowany pod warstwę powierzchniowa blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi i wzrost dotlenienia tkanki poddanej terapii, dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny i stopniowej redukcji rozstępów czy blizn;

- terapii zmian łuszczycowych i łysienia – zabieg pobudza tworzenie się naczyń krwionośnych, ich poszerzenie i udrożnienie, prowadzi do dotlenienie i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i zmianami łuszczycowymi

Wskazania do zabiegu karboksyterapii:
lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej,
cellulit,
rozstępy,
zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi,
brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
opadające powieki,
ciemne kręgi pod oczami,
zwiotczenie piersi.

Zabieg karboksyterapii może być wykonywany jako samodzielna kuracja lub łączony z wieloma zabiegami medycznymi i kosmetologicznymi. Celem ustalenia optymalnych kuracji zalecamy bezpłatne konsultacje z kosmetologiem lub fizjoterapeutą. Dla przykładu, w terapiach redukujących tkankę tłuszczową i cellulit, karboksyterapię zalecamy w połączeniu z zabiegami masażu podciśnieniowego lub Liposhock emitującego falę akustyczną. Karboksyterapia przyspiesza i optymalizuje efekty zabiegu liposukcji laserowej.


Med Sculpt to urządzenie elektromedyczne stosowane do zabiegów wyszczuplających, nazwane przez lekarzy alternatywa dla liposukcji. Zabieg polega na mechanicznym masażu podciśnieniowym membraną elastomeryczną. Na skutek masażu nadmiar tłuszczu przesuwany jest do układu limfatycznego, by następnie go wydalić. Zabiegi wyszczuplające z wykorzystaniem Med Sculpt są bezpieczne, ponieważ jest to nieinwazyjna metoda redukcji obwodów ciała i likwidacji cellulitu. Efekty masażu można dodatkowo wzbogacić wprowadzając do zabiegu generator ultradźwięków, które wnikają w tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie i rozbicie zmagazynowanego zapasu tłuszczu oraz poprawiają krążenie krwi i metabolizm tkanek. Ponadto aktywują fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych.
Med Sculpt to potwierdzona efektywność odchudzania! Pierwsze efekty zauważalne są już po czterech zabiegach, niemniej jednak zaleca się przeprowadzenie serii 10-12 zabiegów w odstępach dwóch lub trzech dni. Seria zabiegów zapewnia uzyskanie zgrabniejszej sylwetki, zdrowej, jędrnej i wygładzonej skóry.

wskazania:
cellulit
nadwaga

efekty:
redukcja cellulitu
wspomaganie procesu odchudzania
kształtowanie sylwetki

przeciwwskazania:
ukąszenia i strupy od ukąszeń
problemy układu krążenia
infekcje dermatologiczne
grzybica
ciąża
menstruacja
metalowe elementy w ciele (rozrusznik serca, protezy)
nowotwory
ciężki stan ogólny
gorączka
anemia
niedokrwistość
niewydolność wątroby lub nerek
cukrzyca, nadciśnienie


Biopress 2000 to urządzenie oferujące uciskowy masaż pneumatyczny kończyn dolnych i brzucha, który pobudza układ krążenia i limfatyczny, ułatwia odpływ krwi żylnej, likwiduje zastoiny i obrzęki różnego pochodzenia, wspomaga proces odchudzania i jest pomocny w walce z cellulitem. Umożliwia usuwanie nagromadzonych złogów, dając efekt odtoksycznienia organizmu. Zabieg zalecany jest na koniec większości sesji, w celu wzmocnienia efektów działania innych zabiegów, zwłaszcza wyszczuplających i modelujących sylwetkę.

wskazania:
zatrzymywanie wody w organizmie
obrzęki i zastoiny różnego pochodzenia
cellulit

efekty:
redukcja obrzęków i zastoin
uczucie „lekkich nóg”
wspomaganie procesu odchudzania
odtoksycznienie organizmu

przeciwwskazania:
zaburzenia pracy serca lub krążenia krwi
rozrusznik serca
nadciśnienie
epilepsja
cukrzyca lub podwyższony poziom cukru we krwi
tarczyca
choroba nowotworowa
osteoporoza
choroby skórne – grzybica, łuszczyca
ciąża
menstruacja


LipoShock jest nowoczesnym urządzeniem wykorzystującym ShockWave - pionierską, bezinwazyjną technologię, bazującą na falach dźwiękowych, pozwalającą na osiągniecie spektakularnych rezultatów w walce z cellulitem bez użycia bolesnych metod chirurgicznych. Generowane przez ShockWave fale dźwiękowe oddziałują selektywnie na cellulit oraz miejscową otyłość. Poprzez rozerwanie skupisk komórek tłuszczowych (mikro i makroguzów) redukują efekt „pomarańczowej skórki” nawet w zaawansowanym stadium (tzw. cellulit włóknisty). Rozbicie komórek redukuje ucisk naczyń krwionośnych, aktywuje drenaż oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie skóry. Uwolniony podczas zabiegu tłuszcz jest wyeliminowany przez naturalne procesy metaboliczne.
Osoba chcąca skorzystać z zabiegu powinna mieć tkankę tłuszczową na danym obszarze o grubości minimum 2 cm. Zabiegów nie wykonuje się na twarzy, szyi, kościach i piersiach oraz w rejonach występowania żylaków. W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego mrowienia, pieczenia lub swędzenia. Na skórze może pojawić się również lekkie zaczerwienienie. W celu ułatwienia odprowadzenia rozbitego tłuszczu z organizmy rekomendujemy wypicie dwóch litrów wody przed oraz dwóch litrów wody po zabiegu. Na zakończenie każdego zabiegu przeprowadzany jest manualny drenaż limfatyczny.
Najlepsze efekty uzyskuje się przy serii zabiegów (do 10) wykonywanych nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Po każdym zabiegu skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, często znacznie zredukowane zostaje uczucie ociężałych nóg.

efekty:
rozbicie skupisk komórek tłuszczowych
stymulacja mikrocyrkulacji
wspomaganie prawidłowego unaczynienia i funkcjonowania układu limfatycznego
drenaż płynów
resorpcja obrzęków
przyspieszenie metabolizmu w tkankach
przywrócenie właściwego napięcia skóry i prawidłowego stanu tkanek

przeciwwskazania do zabiegu:
ciąża
menstruacja
patologie skórne
nowotwór
cukrzyca
niewydolność układu krążenia
niewydolność wątroby
niewydolność nerek


VIP Line to wielofunkcyjny system o wyszukanej technologii, który umożliwia leczenie rozmaitych problemów kosmetycznych, takich jak nadwaga, wiotkość skóry czy utrata jędrności. Oferuje zabiegi polegające na elektrostymulacji mięśni. Podczas sesji mięśnie wykonują pracę porównywalną z trzema godzinami spędzonymi na siłowni. VIP Line oddziałuje na warstwy zbędnej tkanki tłuszczowej, powodując jej zmniejszenie oraz jednoczesne ujędrnienie i napięcie mięśni. Dzieje się tak, ponieważ mięsień do wykonania ruchu potrzebuje energii, którą otrzymuje z rezerw tkanki tłuszczowej otaczającej strefę wykonywanego zabiegu. Skutkuje to spalaniem węglowodanów, a następnie tłuszczy. Działanie takie prowadzi do poprawy przemiany metabolicznej i w konsekwencji do redukcji nadwagi. VIP Line to również zabiegi z wykorzystaniem gimnastyki izometrycznej, gdzie napięcie mięśnia następuje bez zmiany jego długości. Takie działanie stosuje się w przypadku zwiotczenia skóry i mięśni. Podczas sesji dwa lub trzy razy w tygodniu, możliwe jest zwiększenie napięcia mięśniowego nawet o 100%! Dzięki stymulacji mięśni, poprawie ulega krążenie krwi, a co za tym idzie, dotlenienie komórek. Skóra łatwiej się oczyszcza, staje się błyszcząca i jędrna Dzięki VIP Line defekty sylwetki można usunąć leżąc wygodnie na łóżku, bez nadmiernego wysiłku, w atmosferze pełnego relaksu!
Zabiegi VIP Line wykonuje się w serii 10-12 sesji, w odstępach trwających 2-3 dni .

wskazania:
nadwaga ogólna lub miejscowa
utrata jędrności skóry i mięśni

efekty:
poprawa sylwetki i estetyki ciała
ujędrnienie mięśni
poprawa jędrności ud, pośladków, brzucha, ramion, pleców
stymulacja mikrokrążenie
długotrwałe utrzymanie rezultatów

przeciwwskazania:
rozrusznik serca lub innego rodzaju urządzenia elektroniczne w ciele
metalowe protezy ortopedyczne
metalowe spirale
implanty silikonowe, kolagenowe
ciąża oraz okres laktacji
operacja chirurgiczna w przeciągu ostatnich 3 miesięcy


EXILIS to przełomowy system do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz odmładzania twarzy! Wykorzystuje rewolucyjną technologię RID (ROZPOZNANIE – IZOLACJA – DEAKTYWACJA) do redukcji obwodu oraz zmiany kształtu problematycznych obszarów ciała, jak również redukuje cellulit. Nagrzewa tkanki poprzez jednolite pobudzenie cząsteczek, w połączeniu z falami ultradźwiękowymi. Zapewnia to efektywne kształtowanie sylwetki poprzez zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej oraz powoduje znaczną poprawę napięcia, sprężystości i tekstury skóry, jednocześnie zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i kontrolę zabiegu dzięki innowacyjnie zaprojektowanym głowicom. W przypadku zabiegów na twarz Exilis wykorzystuje działanie ciepło i fali ultradźwiękowej do rozdzielenia podwójnej spirali kolagenu i indukcji syntezy nowych włókien. Najlepsze efekty już po 4 sesjach zabiegowych.

Wskazania:
nadmiar tkanki tłuszczowej
cellulit
brak jędrności skóry
zmarszczki, wiotka skóra twarzy

Efekty:
gładsza i młodsza w wyglądzie skóra
redukcja zmarszczek i efekt anty-ageing w okolicy ust, czoła, szyi
ujędrnienie skóry, poprawa owalu twarzy
redukcja tkanki tłuszczowej
redukcja obwodu
ujędrnienie wiotkiej skóry

Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
wszczepiony stymulator serca
choroby nerek i wątroby
zaburzenia sercowo-naczyniowe
zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica
choroba nowotworowa


Vela Smooth to niezwykły system do walki z cellulitem, wykorzystujący aż cztery źródła energii działające jednocześnie (światło podczerwone, bipolarny prąd o wysokiej częstotliwości, podciśnienie oraz masaż). Zabiegi z wykorzystaniem Vela Smooth efektywnie rozbijają tkankę tłuszczową i wspomagają jej drenaż. Pełna terapia obejmuje 10-12 zabiegów co dwa lub trzy dni.

efekty:
redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
poprawa mikrokrążenie
drenaż płynów

przeciwwskazania:
opalona skóra
ciąża, okres karmienia piersią
menstruacja
zmiany skórne
żylaki
stymulator serca
cukrzyca typu I i II
zażywanie leków fotouczulających lub aspiryny (na 2 tygodnie przed zabiegiem)


Absolutna nowość na rynku medycyny estetycznej! Innowacyjny laser diodowy do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Pod wpływem działania wiązki lasera diodowego o długości fali 650-660 nm dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej w obrębie komórek tłuszczowych. Triglicerydy rozbijane są na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, a następnie transportowane przez układ limfatyczny i zamieniane na energię. Urządzenie w kontrolowany sposób znacznie zmniejsza ich zawartość i objętość komórek tuszowych, jednocześnie nie uszkadzając sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Dodatkowo wykorzystywany laser biostymulacyjny umieszczany w okolicach węzłów chłonnych stymuluje układ limfatyczny, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i towarzyszy mu jedynie odczucie delikatnego ciepła. Czas trwania jest uzależniony od wielkości obszaru i wynosi od 10 do 40 min. Po zabiegu wskazany jest wysiłek fizyczny, usprawniający metabolizm uwolnionych triglicerydów.

wskazania:
nadmiar tkanki tłuszczowej (uda, brzuch, „boczki”, ramiona, łydki, plecy)
cellulit

efekty:
utrata centymetrów w obwodzie
rozbicie skupisk komórek tłuszczowych
stymulacja mikrocyrkulacji
wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego

przeciwwskazania:
ciąża
epilepsja
choroby nowotworowe
zioła i leki światłouczulające
metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu)
problemy dermatologiczne skóry
choroby układu krążenia np. zakrzepica
choroby autoimmunologiczne


FENIKS Klinika Urody Warszawa